Торги лісом на офіційному електронному майданчику ДП «Прозорро.Продажі»


Згідно з рішенням українського Уряду, яке було впроваджено ще в минулому році, будь-який аукціон зі збуту лісових ресурсів може проводитися через електронні системи, серед яких є державне підприємство Прозорро.

На аукціонах можуть виставлятися лоти, обсяг одного повинен бути більшим за 150 кубічних метрів, чи стартова ціна якого буде у грошовому еквіваленті не менше 200 тисяч гривень. Більш детально про торги необробленим можна дізнатися на сайті Кабінету Міністрів України.

Своєрідні переваги продажу лісу через торгову біржу «УЕБ»

Ринок лісу можливо створити насправді чесним та надійним. У цьому можуть допомогти сучасні Інтернет-біржі, адже звичайні торговельні аукціони поступово стають все менш популярними серед продавців та покупців. Можна з упевненістю сказати, що саме ProZorro.Sale та його сайт sale.ueex.com.ua/news/aukciony-lisu-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale для продажу ресурсів лісу є найкращим серед усіх наявних систем в Україні. До майданчику входять ще 44 електронні біржі, які також гарантують безпеку та прозорість усіх операцій.

Про великі досягнення «Прозорро.Продажі» у цій сфері засвідчили навіть у Європі. Головна Бізнес Асоціація оцінила роботу біржі та визнала її надійною та на європейському рівні. Тому саме їй довіряють лісові підприємства, адже вони впевнені в якості роботи усіх спеціалістів. Держава та комунальні установи змогли одержати 25 мільярдів гривень прибутку за усі три роки роботи Прозорро. Легко зрозуміти, що ця цифра не є кінцевою, бо робітники намагаються розширювати можливості свого електронного майданчику та удосконалюють його все краще.

За кілька тижнів збуту українських лісів через аукціони на майданчику ProZorro, система змогла принести майже 40 мільйонів гривень прибутку для лісозаготівельних організацій. Кам’янське, Маневицьке, Коростенське, Малинівське та Народницьке лісові господарства стали лідерами серед загальної кількості продажів лісу.

Біржа змогла продати щонайменше 35 тисяч кубічних метрів необроблених лісоматеріалів українських лісів, що реалізовувались через українську енергетичну біржу.

Умови для перемоги в аукціонах по українському лісу на майданчику Прозорро

Аби створити успішний аукціон з лісоматеріалів, необхідно слідкувати деяким правилам:

 • Перш за все, потрібно зареєструватись на sale.ueex.com.ua;
 • Потрібно вказати:
  • Початкову ціну лоту (більше ніж200 000 грн.).
  • Обсяг деревини (понад 150 кубометрів).
  • Місце її розташування.
  • Дату й час проведення торгів.
  • Крок, на який буде підвищуватись ціна лоту.
 • Довжина та діаметр лісу-кругляку повинна бути максимально однаковою;
 • Деревина має бути однієї якості та виду. Наприклад, це можуть бути тільки хвойні дерева, чи тільки дуби;
 • При створенні лоту потрібно вказувати реальні дані та в великій кількості корисної інформації.

Ці критерії можуть гарантувати безперечний успіх та попит серед інших лотів конкурентів.

Якщо клієнт зіткнувся з проблемою, пов’язаною з торгами, купівлею-продажем чи у роботі з сайтом Прозорро, менеджери-професіонали з радістю зможуть дати відповідь на всі запитання у будь-який час доби. З персональним менеджером можна зв’язатися через гарячу лінію, електронну адресу чи Телеграм-бот. Крім того, біржа має власний канал на YouTube, де детально описуються усі кроки реєстрації, аукціонів, купівель товару та інших аспектів.